אם היה לי שקל על כל פעם שהייתי שומעת את המשפט: “למישהו יש סיכום ב…”, הייתי היום מיליונרית. באמת.

אחד מקיצורי הדרך שאנחנו עושים בתור תלמידים (וגם סטודנטים) כדי לחסוך זמן הוא לקחת סיכומים מהאינטרנט או סיכומים מחברים.  אז נכון, זה באמת חוסך מלא זמן, אבל זה אחד הדברים הכי גרועים שאפשר לעשות.

אני יודעת שרובכם עושים לי פרצוף עכשיו, אבל תנו לי דקה לשכנע אתכם למה כל מי שלומד למבחן, לא משנה באיזו רמה, חייב לסכם את החומר בעצמו.

  1. כשאנחנו כותבים את הסיכום, החומר “נכנס לנו לראש דרך היד”. ככה, כשנגמור לסכם, כבר נדע את רוב החומר, נצטרך לקרוא את הסיכום פחות פעמים, וישאר לנו הרבה זמן לתרגל.
  2. הסיכום כתוב במילים שלנו, אסוציאציות שקל לנו לזכור, מילים שמובנות לנו. אנחנו יכולים להכניס בדיחות, הערות ועזרי זיכרון שקלים לנו.  אם מישהו אחר כתב את הסיכום, הרבה יותר קשה להבין למה הוא התכוון ואנחנו מבזבזים זמן בלפענח ולהבין את הסיכום במקום ללמוד אותו.
  3. כשאנחנו מסכמים אנחנו מנתחים את חומר הלימוד. אנחנו מבינים ולא סתם זוכרים בעל פה. ככה, אנחנו מפנימים את החומר, והרבה יותר קל לנו לשלוף את המידע מהזיכרון.

כתיבת תגובה

איך לענות על שאלה בספרות?

החל מבגרות החורף 2020 (תש”ף), תשתנה דרך המענה על השאלות בבגרות בספרות.(לצפייה בשינויים באתר של משרד החינוך לחצו כאן) האמת, התשובה שאתם צריכים לכתוב עכשיו

קרא/י עוד

Progressive

לאורך כל השנים שלנו בשיעורי אנגלית אנחנו לומדים כל מיני זמנים עם המילה progressive… בהתחלה זה present progressive הבסיסי, ובהמשך אנחנו מגיעים אפילו עד present perfect progressive – הזמן

קרא/י עוד