בשנת 2017 התחילו להופיע בבגרויות שאלות חשיבה ושאלות עמ”ר. אז מה זה בכלל?

חמישה דברים שצריך לדעת על שאלת עמ”ר:

  1. עמ”ר אלו ראשי תיבות של ערך, מעורבות ורלוונטיות.
  2. הרעיון של השאלות האלו הוא לאפשר את העמקת למידת החומר הנלמד, ולתת לכם, התלמידים, אפשרות להיות מעורבים בשיעורים, לקשר את חומר הלימוד לחייכם, ולאפשר לכם להביע את דעתכם. משרד החינוך רוצה ליצור חיבור בינכם, התלמידים, ובין חומר הלימוד בכל המקצועות.
  3. שאלת עמ”ר תמיד תהיה שאלה שמבוססת על הבעת ידע וחשיבה. אפשר גם לשאול על רגשות, תחושות, ערכים של דמות, מאפיינים של התקופה, להציג מקרים שדורשים שתכריעו בהם, מה אתם הייתם עושים?
  4. יש גמישות בתשובות בשאלה זו יש כמה תשובות נכונות כי היא מבוססת על הבעת דעת. מן הסתם, לכל אחד יכולה להיות דעה אישית שונה, ולכן בבדיקת בחינת הבגרות מספר תשובות מתקבלות כל עוד הנימוקים מבוססים על עובדות נכונות!
  5. הציון בשאלה ניתן על הדיוק בנתוני הנימוק, כל מקצוע לפי מה שהוא דורש: אירועים היסטורים, הכרת יצירות ספרותיות ואמצעים ספרותיים, נתונים ביולוגיים וכימיים, הכרת פרשניות שונות בתנ”ך ועוד.

אם יש לכם עוד שאלות ואתם רוצים לשמוע עוד טיפים, אתם מוזמנים להיכנס לאתר האינטרנט, לעמוד הפייסבוק או ערוץ היוטיוב שלי ולראות.

המון בהצלחה!

כתיבת תגובה

איך לענות על שאלה בספרות?

החל מבגרות החורף 2020 (תש”ף), תשתנה דרך המענה על השאלות בבגרות בספרות.(לצפייה בשינויים באתר של משרד החינוך לחצו כאן) האמת, התשובה שאתם צריכים לכתוב עכשיו

קרא/י עוד

Progressive

לאורך כל השנים שלנו בשיעורי אנגלית אנחנו לומדים כל מיני זמנים עם המילה progressive… בהתחלה זה present progressive הבסיסי, ובהמשך אנחנו מגיעים אפילו עד present perfect progressive – הזמן

קרא/י עוד